Regl Külodu ile Standart külot arasındaki farklar nelerdir?

Regl külotları ve standart külotlar kadınların tercih ettiği iç çamaşırı çeşitleri arasında yer almaktadır. Adından da anlaşıldığı üzere regl külotları kadınların regl dönemlerinde tercih ettikleri koruyucu ürünlerdir. Regl külodu ve standart külotlar arasındaki en temel fark ise regl külotlarının emici bir yapıda olmasıdır. Bu sayede yoğun regl akışının olduğu zamanlarda bile rahatlıkla tercih edilebilmektedirler.
Adet döneminizle başa çıkmak söz konusu olduğunda, kullanım için aralarından seçim yapabileceğiniz çok geniş bir ürün yelpazesi vardır. Bazı insanlar pedlere veya tamponları tercih ederken diğerleri adet kaplarını tercih etmektedir. Bir diğer seçenek ise regl külotlarıdır.
Neredeyse her gün yeni bir çamaşırı giyiyoruz. Bu nedenle dönem iç çamaşırları (yani regl külotları) rutininizi değiştirmeyen harika bir seçenektir. Normalde yaptığınız gibi bir iç çamaşırı giyebilirsiniz, nemi hapseden ve sızıntıları durduran Peddymol külotlarınız ile daha güvende hissedeceksiniz. Üstelik sürekli rahatsız eden ped ve tamponlarada ihtiyacınız kalmayacak.

Regli Külotları Nasıl Koruma Sağlar?
Çoğu dönem iç çamaşırı aynı şekilde kullanılmaktadır. Özel gün çamaşırı regl kanamasını ve sızıntıları önlemek için tasarlanmış özel kumaştan oluşan bir katman kombinasyonuna sahiptir. Normal iç çamaşırları köşebentte bir ila iki katmana sahipken dönem iç çamaşırları adet kanını, mesane sızıntılarını veya diğer sıvıları içeride tutmak için birden fazla katmana sahiptir.

Regli Külotları Nasıl Yıkanır?
Adet külotlarını düzgün bir şekilde yıkamak için zaman ayırmanız önemlidir. Çünkü tekrar sızıntı yapmadan kullanılabilir olması bu yıkama şekline bağlıdır. Adet külotlarını en iyi şekilde ve uzun ömürlü kullanmanın yolu çamaşır makinesinde, kısa programda düşük sıcaklıkta ya da soğuk suda su berrak bir hal alana kadar elde yıkamadır. Bu sayede tüm kirden arındığından emin olabilirsiniz. Her zaman bir soğuk yıkama programı kullandığınızdan emin olmalısınız. Alternatif olarak yıkamadan önce hassas bir çamaşır torbasına koymak da kullanım ömrünü uzatacaktır.

Dönem külotları yapıldığı tüm farklı katmanlar ve dokuma malzemeler göz önüne alındığında kurutma makinesi için uygun değildir. Bunun yerine kendi başlarına kurumaya bırakmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir